بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان سمنان بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج)استان سمنان در سال 1392 با ساخت مجموعه فرهنگی ستاد اقامه نماز و بنیاد مهدویت،رسما فعالیت خود را آغاز نمود و تا کنون با همکاری برخی از دوستان دلسوز و فرهیخته ،در راستای ترویج فرهنگ مهدویت،مبادرت به تشکیل نشستهای متعدد دانش آموزی و دانشجویی نموده است و با بهره مندی از برخی از اعزه روحانی و اساتید استانی برنامه ریزی برای سال 93 را در غالب برنامه های آموزشی و فرهنگی در دستور کار خود دارد.

برپایی جشن اغاز امامت امام زمان عج در زندان مرکزی استان سمنان

به گزارش روابط عمومی بنیاد مهدویت استان سمنان، مراسم جشنی به مناسبت آغاز امامت امام زمان در زندان مرکزی استان سمنان با همت بنیاد مهدویت استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد مهدویت استان سمنان، مراسم جشنی به مناسبت آغاز امامت امام زمان در زندان مرکزی استان سمنان با همت بنیاد مهدویت استان برگزار شد.
در این مراسم با سخنرانی حجت الاسلام البویه به مهربانی امام اشاره کرد و تصریح کرد: منتظر واقعی، به دنبال جلب محبت امام است. بدون تردید محبت به امام عصر (عج) و رها شدن از خود، انسان را به کمال والای معنوی خواهد رساند. انسانی که عاشقانه به کسی ابراز محبت کند، تلاش می‌کند که سبک و سیاق و شرایط محبوب را در خود به بهترین شکل ایجاد کند؛ به عبارت کامل‌تر، محبت بدون یکرنگ‌شدن، لاف دوستی است و دروغی بیش نیست.

در ادامه بیان کرد: به حکم عقل، محبت به امام زمان (عج) یک امر الزامی و ضروری است؛ چون امام زمان (عج) مظهر رأفت و مهربانی و ولیّ خدا است، عقل می‌گوید از چنین شخصی باید تبعیت نمود.

وی اشاره کرد: امام اسوه کامل مهرورزی است. واضح است که ما اگر در مسائلی صاحب‌نظر نباشیم، به ارشاد عقل به سراغ اهل آن می‌رویم. شیوه صحیح مهرورزی هم یکی از همان مسائل است. انسانی که می‌خواهد محبت کردن او در مسیر صحیح الهی قرار بگیرد باید خود را به منشاء اصلی آن متصل کند که همان امام است.

وی اشاره کرد: یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار در جلب محبت امام زمان (عج) حفظ شئونات اسلامی است. رعایت مسائلی مثل تقوا و پرهیز از محرمات و رعایت آداب و اخلاق و سنن اسلامی سبب می‌شود که امام مهربانی‌ها ـ که اسوه تقوا است ـ به نظر محبت به سوی ما بنگرند.
آخرین ویرایش
در 1400/7/28 09:16

مطالب پربازدید را ببینید
و یا به فهرست بازگردید.

بازگشت به ابتدای صفحه

تلفن
نشانی

پیامک
30001366